Moteris verta Milijono

Raimonda Tamo ART gallery

Moteris verta Milijono

Koks moters žvilgsnis traukia milijoną kitų žvilgsnių?

Kokia moteris yra verta milijono žiedų?

Verta milijono?

Atsakymus į šiuos klausimus parodoje padės rasti dvi menininkės – dailininkė Raimonda Tamo ir poetė Gulbė. Jų bendra idėja – leisti moteriai pažinti save, žvelgiant į kitą.

Stiprių, savimi pasitikinčių ir įkvepiančių moterų duetas rodo retą bendradarbiavimo pavyzdį, kai vienos kūrėjos nutapyti veidai įgauna kitos kūrėjos poetinius potėpius: visos parodos metu veiks instaliacija „Kalbantys paveikslai“. Tai – poetės Gulbės prakalbinti moterų portretai. Skambės autorės įgarsintos eilės.

Taip pat bus galima asmeniškai įsitraukti į kūrybinį performansą ir įsiamžinti bendrame paveiksle „Emocijų raiška lūpose“, kurį vėliau ketinama padovanoti VšĮ „Kaunas 2022“.

Oficialus parodos atidarymas – 2022 m. vasario 22 d. 18 val. Kviečiame į spalvingą moters oazę, kurioje skleisis žiedai, eilės, muzikos ir šokio talentai.

Socialinės akcijos, vyksiančios parodos metu:

2022 kovo 3 d. – Lėlių šventė (Hina-Matsuri), mergaičių diena. Visiems, atsinešusiems lėlę – įėjimas nemokamas.

2022 kovo 8 d. – Moters diena. Performansas „Milijonas kvapų“. Moterų krizių centro moterims ir jų vaikams – įėjimas nemokamas.

2022 kovo 18 d. – Raudonos nosies diena.

2022 kovo 20 d. – Laimės diena. Pasaulinė poezijos diena. Abiejų menininkių edukacinė programa (tapyba, skambant eilėms).

2022 kovo 21 d. – Pasaulinė Dauno sindromo diena. Solidarumo akcija „Skirtingos kojinės“. Atvykusiems į parodą mūvint skirtingas kojines ir įsiamžinusiems fotografijoje – įėjimas nemokamas.2022 kovo 27 d. – Tarptautinė teatro diena. Spektaklis.

2022 kovo 31 d. – Paveikslo ir video filmo „Emocinis bučinys“ pristatymas ir įteikimas Kaunui – Europos kultūros sostinei 2022.

2022 balandžio 1 d. – Parodos uždarymas. „Pokštas“.

Apie autores ir jų parodą:

Raimondos Tamo parodoje – vien moterų portretai. Dailininkė sako, jog dažnai savo tapybos darbuose stengiasi atskleisti psichologinį, dvasinį moters, kurią tapo, veidą. Kiekvienam veidui – sava spalvų paletė, skirianti vieną modelį nuo kito, bet išlaikanti bendrą visų portretų jungtį – moteriškumą, kuris menininkei yra visa ko pradas ir energija.

R. Tamo paveikslai – ne tik unikalūs savo spalvų gama ar tapybos technika, bet ir priverčiantys susimąstyti apie šiuolaikinės moters sampratos diskursą. Kūriniuose vaizduojami fotorealistiniai įvairaus amžiaus moterų veidai, apgaubti abstrakcijos šydu. Aukso ir žalvario spalvos bei į dažus įmaišytos rūdys perkelia veidus į kitą dimensiją: jie tarytum veržiasi iš paslapčių kupino pasaulio, kuriame neegzistuoja laikas.

Kurdama šiuos portretus dailininkė daug eksperimentavo, bandė apjungti skirtingas technikas ir stilius. Visi eksponuojami darbai turi vieną ypatingą bruožą, – jie savitai reaguoja į skirtingą šviesą: prietemoje ar dirbtinėje šviesoje yra santūresni, mįslingesni ir uždaresni, o nušvitus saulei tarsi nubunda ir subtiliai suspindi auksu.

R. Tamo moterų portretų kolekcija – išskirtinis meno projektas, leidžiantis atrasti išraiškingus veidus, kurie transliuoja gyvas emocijas: infantilią nuostabą, žaižaruojantį polėkį, iškalbingą liūdesį, nuoširdų džiaugsmą. Moterų žvilgsniai – tokie pagaulūs, kad pro paveikslus sunku praeiti: norisi stabtelėti ir užmegzti dialogą. O tuomet portretai prabyla poetės Gulbės eilėmis…

Šioje parodoje tarpusavyje susipina, bei vieningai sąveikauja poezija ir dailė. Kiekvienas paveikslas yra išjaustas ir poetės perkeltas į verbalinę kalbą. Gulbei tai – nuostabus kūrybinis darbas, kurio metu ji jaučiasi lyg gavusi privilegiją prisiliesti prie aukštesniųjų jėgų. Jos tarsi veda ir parodo, kaip perskaityti nutapytą paveikslą. Sekdama iš portretų žvelgiančių moterų istorijomis, ji praranda laiko nuovoką ir ištirpsta kūryboje, pajusdama besąlygišką meilę visam, kas gyva ir kas atgyja mene. „Tai – tarsi meno meditacija“, – sako Gulbė.

Parodos autorės – apie moteris, žvelgiančias į paveikslus ir iš jų:„Mes, moterys, esame linkusios gretinti save su kitomis, ieškoti trūkumų ar pranašumo, lygiuotis grožiu, kuris savaime nėra išmatuojamas, kaip ir tobulumas, kuris neturi fizinės išraiškos. Mes vertiname kitų moterų sukuriamą įspūdį, fizinį patrauklumą, žavimės jų skoniu, drąsa ar sugebėjimais.

Tačiau skaičiuodamos kitų laimėjimus, pamirštame įvertinti savo turtą: gyvenimišką patirtį, visas išmoktas pamokas ir kasdienius pasiekimus, emocinę amplitudę ir vidinio pasaulio gelmes. Šia paroda norime priminti, kad kiekviena moteris yra verta milijono.

Pagavusi įdėmų žvilgsnį tos kitos – moters iš paveikslo – gali pajusti pačios patirtas baimes, džiaugsmą, ilgesį, meilę, kažką labai artimo, savo. Bet svarbiausia – žvelgdama į kiekvieną paveikslą kaip į meno kūrinį, turi suvokti, kad visuose jų yra dalis tavęs. Kiekvienas paveikslas – vis apie kitą tave, todėl tu ir esi pats vertingiausias meno kūrinys.

Akys, žvelgiančios iš paveikslo, stebuklingu būdu privers susimąstyti, smelktis gilyn, nugremžiant laiko ir gamtos padarinių rūdis, pasiekiant vidinį pasaulį. Moters žvilgsnis yra beribė visata, kurioje gali pasiklysti. Arba – gali rasti savo atsakymus ir savo kelią.“

https://www.lrytas.lt/stilius/karamele/2022/03/08/news/moteris-verta-milijono-kokia-ji–22638316